O skupině Mubea

Naše mise a vize

Skupina Mubea je světovým lídrem na trhu ve vývoji a výrobě automobilových výrobků s jedinečnými vlastnostmi, které snižují váhu vozidel a přispívají tak k ochraně životního prostředí snížením emisí CO2.

Jsme odhodláni vytvářet udržitelný růst podniku, který poskytuje hodnotu pro zákazníky, zaměstnance, akcionáře a životní prostředí. Jako rodinný podnik se snažíme dosáhnout dlouhodobé finanční stability a ziskovosti.

Naše zaměření na technickou inovaci a provozní dokonalost je motivováno naší ambicí stát se jedním z Top 100 světových automobilových dodavatelů do roku 2020. Naše výjimečné technologické know-how se uplatňuje také na výrobky ve všeobecném průmyslu.

Tohoto chceme dosáhnout prostřednictvím našich vysoce ceněných, kvalifikovaných, motivovaných a rozmanitých lidí, kterým nabízíme dlouhodobou individualizovanou kariéru.

Mubea v číslech

4Kontinenty
19Zemí
36Výrobních závodů
101Let zkušeností
600Učňů
13000Zaměstnanců
Co o nás možná nevíte?

Jsme lídrem technologických inovací v automobilovém světě.

Pro koho vyrábíme

V České republice vyrábíme automobilové součástky pro celý svět

ZÁVOD DOLNÍ KRALOVICE

Náš nejnovější závod v Dolních Kralovicích vyrábí díly z karbonových vláken pro prestižní značky jako je McLaren, Aston Martin, Bentley, Porsche a jsme rádi, že můžeme v současné době nabídnout stabilní zaměstnání 220 lidem v tomto regionu.

Více zde

ZÁVOD PROSTĚJOV

V prostějovském závodě vyrábíme díky našim 1300 zaměstnancům stabilizátory, nápravové pružiny a tvarové výlisky z pryže a řadíme se tak mezi nejvýznamnější závody v rámci celého koncernu. Součástí podniku jsou také moderně vybavené učňovské dílny a vlastní inženýrské centrum.

Více zde

ZÁVOD ŽEBRÁK

V závodě v Žebráku zaměstnáváme téměř 1400 lidí a společně vyrábíme díly z karbonových vláken, hlavové opěrky, rámy do sedaček, objímky ke stabilizátorům, napínací systémy řemene a další produkty. Naše historie začala v roce 1995 a od té doby jsme se stali silnou a stabilní firmou.

Více zde

Naše cesta historií

1916

Založení společnosti

27. června 1916 došlo k uzavření nájemní smlouvy. Touto smlouvou pronajal vdovec Josef Vigener Josefu Muhrovi tovární budovu, která stála na jeho zahradě v Attendornu. Cena činila 230 marek ročně a počátek nájmu se datuje k 1.srpnu 1916. Toto datum se považuje za oficiální termín založení společnosti. Ze záznamů víme, že počátky první řemeslné výroby listových a skříňových pružin se datují až do roku 1914.

1920

Hodina zrození společnosti Muhr und Bender

Dopis datovaný 28. září 1920 a adresovaný obvodnímu soudu je možné považovat za jakýsi rodný list firmy. Do podniku vstupuje jako osobně ručící společník pan Ludwig Bender a vzniká tak nové a finální jméno společnosti Muhr & Bender.

1931

Obchodní značka Mubea

Od 12. listopadu 1931 jsou produkty podniku opatřovány vlastní obchodní značkou, která byla propůjčena Říšským patentovým úřadem v Berlíně “na základě zákonů k ochraně označování zboží”. Název Mubea, ze kterého se stal již dávno ustálený výraz, se skládá z počátečních písmen příjmení obou vlastníků firmy Mu(hr), Be(nder) a A(ttendorn).

1934

Startovní výstřel na dráhu úspěšného vzdělávání

Společnost Mubea se kontinuálně rozrůstá a pociťuje potřebu vychovávat si vlastní odborníky. Důležitým datem v historii společnosti se tudíž stává listopad 1934, kdy došlo k založení učňovského oddělení. V prvním roce zde bylo 19 učňů, z nichž  jedenáct prošlo výukou až k úspěšnému zakončení.

1938

Úmrtí otce zakladatele

Celoživotní úsilí a výkony Josefa Muhra staršího, který v podniku zastával různé úlohy, jsou hodny upřímného uznání. Jakožto ještě dítě císařské doby, sám napůl sirotek a časně stižený ranami osudu, vybudoval společnost, která bude trvat po generace. Jako kovář řetězů a tovární dělník závislý na mzdě brzy pro sebe rozpoznal hodnotu nezávislého a samostatného života. S disciplínou, pílí a fantazií vyhlížel až do svého stáří stále nové pracovní postupy a nebál se experimentovat. Těmito vlastnostmi vyniká i jeho syn, který nastupuje na otcovo místo.

1953

Založení pobočky v Jižní Africe

Podnik Mubea expanduje a svoji první pobočku mimo sídlo firmy v Attendornu zakládá v Krugersdorpu. Tento podnik byl zamýšlen jako prostředek k zajištění exportního trhu a soustředil se především na výrobu pružin a kleští na plech pro řemeslné provozy. Historie první pobočky mimo sídlo firmy v Attendornu však není příkladem úspěšného kroku – k uzavření této první výrobní pobočky došlo v roce 1985.

1950-1960

Na cestě vzhůru

Na počátku 50. let byla firma Muhr & Bender stejně jako doposud největším výrobním podnikem v okolí a pronikala dále do světa, což potvrzuje i účast na mnohých veletrzích. Dokumenty z podnikového archivu dokládají v samotném roce 1951 účast produktů Mubea na pěti různých výstavách.

Fotografie z mezinárodní automobilové výstavy ve Frankfurtu, z veletrhu domácích zařízení v Kolíně nad Rýnem a z první Evropské výstavy obráběcích strojů v Paříži názorně ukazují veškerou snahu, kterou attendornská firma vynakládala na své prezentace na veletrzích.

1966

Muhr und Bender – první půlstoletí

1500 zaměstnanců a soustavně vzrůstající export do 92 zemí, na to mohla být společnost Mubea pyšná přesně 50 let od svého založení. Emblém společnosti se stává na světových trzích a velkých výstavách v Evropě a zámoří značkou vysoké jakosti.

1982

Odvážný kousek: Amerika

Po mnoha jednáních ve Wolfsburgu a v Detroitu a po měsících příprav byla podepsána smlouva s automobilkou VW a bylo rozhodnuto o umístění závodu ve městě Florence ve státě Kentucky. Po následné téměř šestiměsíční přípravné práci byla uprostřed června 1982 zahájena výroba prvních pružin pro nápravy.

1984

Umírá spoluzakladatel společnosti Josef Muhr mladší

Před téměř sedmdesáti lety založil v roce 1916 uprostřed 1. světové války se svým otcem společnost Muhr und Bender. Úspěšný vývoj této společnosti je jeho životním dílem. Díky jeho nasazení a nápadům se ze značky Mubea stal známý a ceněný symbol.

1995-1998

Průmyslové tažení do České republiky

Společnost Muhr und Bender patřila mezi první podniky, které rozpoznaly hospodářský potenciál České republiky. Toto poznání vedlo ke vzniku a rozvoji dvou závodů, které se v rámci celého koncernu řadí mezi ty absolutně nejvýznamnější a které nadále posilují svoje postavení.

1997-2000

Mubea do Brasil

Další strategický rozvoj společnosti byl zaměřen na Jižní Ameriku, konkrétně na Brazílii. Jelikož v 90. letech byli v této zemi zastoupeni téměř všichni zástupci výrobců automobilů a importy evropského dodavatelského průmyslu byly značně zatíženy brazilskými cly, rozhodla se společnost Mubea založit výrobní pobočku 130 km od Sao Paula.

2005-2010

Budování aktivit v Indii

V roce 2005 započala společnost Mubea obchodní činnost a otevřela obchodní kancelář v Delhi. Dodávat na indický trh zvenčí je kvůli vysokým přepravním nákladům a dovozním clům z dlouhodobého hlediska ekonomicky nevýhodné. V březnu 2007 byla proto založena výrobní pobočka sídlící blízko finanční metropole Bombaj.

2016

Mubea 100 | years

Celosvětové oslavy doprovázejí toto významné jubileum společnosti. Z 10 zaměstnanců v roce 1916 se jejich počet zvýšil na 13 000. Výrobní plocha se ze 100 m² navýšila na více než 500 000 m² a počet poboček stoupl o 35. Společnost Mubea se díky svému inovativnímu přístupu řadí mezi nejvýznamnější podniky působící v oblasti automotive a se svými smělými plány hledí vstříc budoucnosti.

Looking to the future

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com